Kiedy warto udać się psychologa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czujesz zniechęcenie, chroniczne zmęczenie, wypalenie zawodowe czy braku sprawczości nad swoim życiem? Błahe rzeczy potrafią wytrącić cię z równowagi, wprawiają w smutek lub prez natłok myśli nie możesz skupić uwagi? A może brakuje ci motywacji, pewności siebie lub poczucia, że jesteś wartością osobą? Dowiedz się kiedy i dlaczego warto udać się do psychologa lub psychoterapeuty.

Huśtawki nastrojów, obniżone samopoczucie czy po prostu gorsze dni zdarzają się każdemu. Wszystko to jest całkowicie normalne o ile zdarza się sporadycznie. Jeśli  jednak taki stan utrzymuje się długo i trudno jest ci poradzić sobie z negatywnymi myślami i wówczas warto skorzystać z pomocy specjalisty. Sprawdź jakie objawy mogą świadczyć o tym, że warto udać się do psychologa.

1. Brak zadowolenia z rzeczy, które o tej pory sprawiały ci radość

Twoja praca już nie daje ci satysfakcji? Hobby upragnionego relaksu i ukojenia? Nie chce ci się ćwiczyć, jeździć na rowerze lub spacerować, mimo że do tej pory sprawiało ci to radość? Warto skorzystać z pomocy specjalisty, jeśli zauważyłaś, że czynności, które wcześniej sprawiały ci przyjemność i satysfakcję teraz już cie nie cieszą, a wręcz są dla ciebie obojętne lub nie masz ochoty ich wykonywać.

2.  Lęk i uczucie niepokoju

Koniecznie warto udać się psychologa, jeśli nieustannie odczuwasz lęk, obawy lub niepokój. Życie w ciągłym stresie niekorzystnie odbije się na zdrowiu, a tłumiony niepokój może w końcu doprowadzić do stanów nerwicowych.

3. Problemy ze snem

Wieczorem dręczy cię gonitwa myśli, która utrudnia ci zrelaksowanie? Od dłuższego czasu męczy cię bezsenność? A może w nocy często się przebudzasz? Całkiem możliwe, że nie twój organizm nie radzi sobie ze stresem i ciągłym napięciem czego efektem jest niemożność zrelaksowania się i odpoczynku. Wizyta u specjalisty pomoże uporać cię z problemami, które spędzają sen z twoich powiek.

4. Huśtawki nastrojów

Nieustanne zmiany nastroju są bardzo wyczerpujące dla organizmu. Nierzadko są spowodowane nie tylko czynnikami psychologicznymi, ale i zdrowotnymi. Dlatego warto nie tylko udać się do psychologa, ale i lekarza pierwszego kontaktu, który zleci wykonanie kompletu badań.

5. Obojętność

Jesteś przekonana, że życie nie ma sensu? Nie masz ochoty spotykać się z rodziną i znajomymi?  Wolisz całe dnie spędzać sama przez telewizorem? Towarzyszy ci poczucie beznadziejności lub ciągła apatia? Obniżone samopoczucie nie zawsze świadczy o depresji, ale wszystko to znaki wysyłane przez organizm, których nie można lekceważyć. Z tym stanem niewątpliwie pozwoli ci się uporać psycholog.

6. Nie akceptujesz siebie

Nieustannie porównujesz się do innych? Nie czujesz się atrakcyjna? Wciąż uważasz, że musisz schudnąć, zmienić styl ubierania albo poddać się operacji plastycnej, aby być kochaną? Czujesz, że nie masz sprawczości nad swoim życiem? To również symptomy, które świadczą o tym, że powinnaś udać się do psychologa, który pozwoli ci odnaleźć swoją wartość, docenić się i cieszyć się życiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Męczy Cię katar? Sięgnij po domowe sposoby
Męczy Cię katar? Sięgnij po domowe sposoby
Katar potrafi uprzykrzyć życie, szczególnie jesienią i zimą. Zazwyczaj pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego warto znać domowe sposoby na jego zniwelowanie.
Czy codzienne przyjmowanie witamin jest bezpieczne dla naszego zdrowia?
Dowiedz się, czy regularne stosowanie witamin ma korzyści dla Twojego zdrowia, czy wręcz przeciwnie. Przeczytaj ekspertów na temat bezpiecznej suplementacji.
Rehabilitacja: Skuteczność i innowacje dla poprawy zdrowia
Rehabilitacja: Skuteczność i innowacje dla poprawy zdrowia
Suchy basen: innowacyjne narzędzie w rehabilitacji. Skuteczność terapii w wodzie bez zanurzania się. Poprawa zdrowia i jakości życia pacjentów.
Ostatnie wpisy