Powstanie aplikacja i platforma zdrowia psychicznego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z autorek projektu jest znana dziennikarka oraz psycholożka Małgorzata Ohme.

Medium społecznościowe zostało stworzone jako nowy dodatek dla pracowników firm. Dostęp do platformy, w której każdy z użytkowników będzie miał nieograniczony dostęp do pomocy psychologicznej oraz możliwości rozwoju osobistego, ma stanowić benefit pracowniczy, tak jak voucher do kina, karnet na siłownię czy bon towarowy. Inicjatywa dostarcza pracownikom firm opieki mentalnej i poprawia ich samopoczucie w miejscu pracy. Mindgram będzie działał po uprzednim wykupieniu abonamentu przez pracodawcę. Platforma ma działać nie tylko w Polsce, ale także w krajach europejskich, w których dostęp do pomocy psychologicznej jest ograniczony lub utrudniony.

Powszechny problem

Z opublikowanych statystyk wynika, że w Polsce na zaburzenia psychiczne cierpi aż 8 milionów dorosłych obywateli. Liczba ta wzrosła także jako skutek trwającej od ponad roku pandemii koronawirusa i związanym z nim lockdownem oraz przejściem na pracę zdalną. Środowiskiem, które najczęściej generuje zaburzenia mentalne jest praca. Szacuje się, że nawet 70% pracowników ma problemy z koncentracją, odczuwa lęki związane z aktualną sytuacją i wymaga regularnego wsparcia psychologa.

Fot. Tim Douglas/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawne wykonanie testu widzenia barw może wpłynąć na twoje zdrowie wzroku?
Jak poprawne wykonanie testu widzenia barw może wpłynąć na twoje zdrowie wzroku?
Sprawdź, jak poprawne przeprowadzenie testu rozróżniania barw może wesprzeć troskę o twoje zdrowie wzroku i potrzebę regularnych sprawdzania kolorowych widoków.
Odkrywając tajniki antyoksydacyjnej mocy witaminy C w medycynie
Odkrywając tajniki antyoksydacyjnej mocy witaminy C w medycynie
Porozmawiajmy o mocy antyoksydacyjnej witaminy C w kontekście medycyny - o jej korzyściach zdrowotnych, skutecznym działaniu i sposobach zastosowania.
Depresja bez tajemnic – sprawdź, co trzeba wiedzieć o tej podstępnej chorobie
Depresja bez tajemnic – sprawdź, co trzeba wiedzieć o tej podstępnej chorobie

Choć boryka się z nią coraz więcej osób, nadal jest tematem tabu. Czym się objawia? Gdzie szukać pomocy? Odpowiadamy.

Ostatnie wpisy