Powstanie aplikacja i platforma zdrowia psychicznego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z autorek projektu jest znana dziennikarka oraz psycholożka Małgorzata Ohme.

Medium społecznościowe zostało stworzone jako nowy dodatek dla pracowników firm. Dostęp do platformy, w której każdy z użytkowników będzie miał nieograniczony dostęp do pomocy psychologicznej oraz możliwości rozwoju osobistego, ma stanowić benefit pracowniczy, tak jak voucher do kina, karnet na siłownię czy bon towarowy. Inicjatywa dostarcza pracownikom firm opieki mentalnej i poprawia ich samopoczucie w miejscu pracy. Mindgram będzie działał po uprzednim wykupieniu abonamentu przez pracodawcę. Platforma ma działać nie tylko w Polsce, ale także w krajach europejskich, w których dostęp do pomocy psychologicznej jest ograniczony lub utrudniony.

Powszechny problem

Z opublikowanych statystyk wynika, że w Polsce na zaburzenia psychiczne cierpi aż 8 milionów dorosłych obywateli. Liczba ta wzrosła także jako skutek trwającej od ponad roku pandemii koronawirusa i związanym z nim lockdownem oraz przejściem na pracę zdalną. Środowiskiem, które najczęściej generuje zaburzenia mentalne jest praca. Szacuje się, że nawet 70% pracowników ma problemy z koncentracją, odczuwa lęki związane z aktualną sytuacją i wymaga regularnego wsparcia psychologa.

Fot. Tim Douglas/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie powinno być mleko początkowe dla niemowlaka?
Jakie powinno być mleko początkowe dla niemowlaka?
Dowiedz się, jakie mleko początkowe będzie najlepszym wyborem dla twojego niemowlęcia. Porozmawiamy o różnych rodzajach, składnikach i porównamy popularne marki.
Jak ergonomiczne nożyczki samootwierające mogą poprawić codzienne życie seniorów?
Jak ergonomiczne nożyczki samootwierające mogą poprawić codzienne życie seniorów?
Dowiedz się, jak ergonomiczne nożyczki samootwierające mogą znacznie ułatwić codzienne czynności seniorom, poprawiając ich samodzielność i komfort życia.
Odkrywając sekrety leczniczych mocy fitoterapii – naturalne metody poprawy zdrowia
Odkrywając sekrety leczniczych mocy fitoterapii – naturalne metody poprawy zdrowia
Poznaj cudowne właściwości leczenia za pomocą fitoterapii. Odkryj naturalne metody poprawy zdrowia dzięki mocy roślin.
Ostatnie wpisy