Jak przymocować kamerę do roweru?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób przytwierdzić kamerę do roweru, tak by była przymocowana trwale i w pełni spełniała swoją funkcję? Przy zakupie sportowego sprzętu do nagrywania dla cyklistów coraz częściej zwraca się uwagę na łatwość montażu. O czym przede wszystkim trzeba wiedzieć?

Jaka kamera do roweru?

Zanim zajmiemy się uchwytami, warto kilka słów poświęcić samym kamerom sportowym do roweru. Jaki powinien być taki sprzęt? Rynek urządzeń przeznaczonych do nagrywania jazdy na rowerze jest dość duży. Wybór stosunkowo dobrego modelu nie jest więc łatwy. Na czym się skupiać?

Wytrzymałość

Przede wszystkim kamera sportowa do roweru musi być wytrzymała. Chodzi tu o odporność na różne rodzaje bodźców. Dobrze, żeby obudowa była stosunkowo mocna na wypadek upadku sprzętu lub przypadkowego uderzenia. Niezbędna jest też wodoszczelność obudowy – bez tego funkcjonowanie naszego sprzętu może gwałtownie i nieodwracalnie przerwać pierwsza lepsza ulewa na trasie. Na tę zaś trafić nie jest wcale tak trudno.

Rozdzielczość

Właściwie to chodzi o rozdzielczość i liczbę klatek, ale pierwszy parametr jest powszechniej stosowany. Standard to FullHD, jednak coraz więcej modeli posiada zdolność do nagrywania znacznie bardziej szczegółowego, czyli 2K i 4K. Dlaczego to takie ważne? Dzięki nowoczesnym technologiom uzyskujemy m.in. możliwość bardziej kompleksowej obróbki filmów. 

Obsługa i dodatkowe funkcje

Kamera sportowa powinna być oczywiście łatwa i intuicyjna w obsłudze. Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy choćby przydatne na trasie GPS lub Wi-Fi. Dzięki ostatniemu możemy bardzo szybko wrzucać do sieci nagrane materiały. 

Jaki sposób montażu kamery do roweru?

Właściwy sposób montażu kamery jest kwestią niezwykle istotną. Musimy mieć świadomość tego, że nierzadko podczas jazdy pędzimy ze znaczną szybkością. Powinniśmy wówczas myśleć o kierowaniu jednośladem, nie zaś o tym, czy warta nieco pieniędzy kamera nie odczepi się z nie dość dobrego mocowania. W przypadku jazdy terenowej możemy wówczas zgubić sprzęt. Gdy jeździmy po asfalcie, rezultat może nie być lepszy – również roztrzaskany o nawierzchnię sprzęt nie będzie nam służył. 

Jaki powinien być system montażu?

Wśród wymaganych zalet takiego mocowania najczęściej wymienia się solidność, stabilność i uniwersalność. Poza pewnością co do tego, że sprzęt nam się nie odczepi, powinniśmy mieć sami możliwość wyboru dogodnego dla nas miejsca mocowania kamery. Ewentualnie powinniśmy postawić na takie mocowanie, które można rozbudować o dodatkowe elementy tak, by dało się nagrywać z ramy roweru, ale też kasku lub naszej klatki piersiowej. 

Rodzaje uchwytów rowerowych do kamery sportowej. Jakie są?

Odpowiednio dobrany uchwyt rowerowy do kamery sportowej to jedna ze składowych w uwieńczonym sukcesem nagrywaniu treningu kolarskiego. Jakimi typami takiego sprzętu dysponujemy? Najczęściej spotykane są uchwyty proste lub z obracaną głowicą kulową. Ostatni typ mocowania umożliwia dużą swobodę w ustaleniu kąta nagrywania. Najczęściej kamerę mocuje się dzięki takiemu sprzętowi na ramie lub kierownicy. Integralnym elementem całości jest tu guma o działaniu amortyzującym, ale też zapewniająca właściwy uchwyt kamerce. Niektóre egzemplarze umożliwiają też montaż smartfona czy powerbanku. 

Zdjęcie główne: Daniel Frank/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rola aktywności fizycznej w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych: medycyna a sport
Rola aktywności fizycznej w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych: medycyna a sport
Zrozum wpływ aktywności fizycznej na zdrowie serca. Odkryj, jak regularne ćwiczenia mogą pomóc w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych i jak medycyna wspiera zdrowy styl życia.
Jak ergonomiczne nożyczki samootwierające mogą poprawić codzienne życie seniorów?
Jak ergonomiczne nożyczki samootwierające mogą poprawić codzienne życie seniorów?
Dowiedz się, jak ergonomiczne nożyczki samootwierające mogą znacznie ułatwić codzienne czynności seniorom, poprawiając ich samodzielność i komfort życia.
Czy ginekologia estetyczna jest odpowiednia dla mnie? Poradnik po zabiegach oferowanych przez Euromedica
Czy ginekologia estetyczna jest odpowiednia dla mnie? Poradnik po zabiegach oferowanych przez Euromedica
Dowiedz się, czy ginekologia estetyczna jest dla Ciebie odpowiednia. Sprawdź różne zabiegi oferowane przez Euromedica i zrozum ich korzyści i możliwe ryzyko.
Ostatnie wpisy